SZKOLENIA

rozpocznij z nami żeglarską przygodę!

Nasze szkolenia

Szkolimy się w grupach 4 osobowych, ponieważ jest to optymalne rozwiązanie, pozwalające obsadzić wszystkie stanowiska na jachcie i jednocześnie umożliwiające częstsze zmiany za sterem. Zajęcia prowadzimy na jeziorze Dąbie oraz na wodach morskich Szczecina i Zalewu Szczecińskiego. Ponad 25 lat doświadczenia pozwoliło nam wypracować taką formułę szkoleń, która gwarantuje bardzo dobre efekty nauczania. Organem egzaminującym na stopnie żeglarskie jest Zachodniopomorski Okręgowy Związek Żeglarski.

Kurs na żeglarza jachtowego

Kurs przeznaczony dla osób, które chcą zdobyć podstawowe umiejętności i uprawnienia żeglarskie. Na kursie poznasz istotne zagadnienia wiedzy praktycznej i teoretycznej niezbędne do samodzielnego prowadzenia jachtów śródlądowych. 

Dowiedz się więcej

Kurs na sternika morskiego

Kurs na patent Jachtowego Sternika Morskiego przygotowuje do samodzielnego, bezpiecznego pływania po wodach morskich i sprawnego manewrowania w porcie zarówno na żaglach jak i silniku.

Dowiedz się więcej

Kurs na sternika motorowodnego

Kurs teoretyczny ma charakter  kilkugodzinnych konsultacji, podczas których wyjaśniamy najbardziej zawiłe tematy, oraz skrótowo przedstawiamy zagadnienia. Część praktyczna to manewrówka w małych, kilkuosobowych grupach. Kurs zaczynamy spotkaniem organizacyjnym na dwa tygodnie przed planowanym rozpoczęciem, aby każdy z uczestników mógł zapoznać się z materiałem. Napisz do nas, aby umówić się na spotkanie.

Dowiedz się więcej

Zajęcia doszkalające

Jest to opcja dla tych, co już mają patenty lecz nie czują się wystarczająco pewnie za sterem, a chcieliby samodzielnie wynająć jacht. Proponujemy indywidualne zajęcia lub w gronie rodziny, znajomych czy we dwoje. Dowiesz się jak przygotować siebie, załogę i jacht. Nauczysz korzystać z dostępnych map i przewodników nawigacyjnych, wspólnie zaplanujemy trasę w oparciu o warunki pogodowe i możliwości załogi.

Dowiedz się więcej

Manewrówka katamaranem

Zanim pojedziesz czarterować katamaran w Chorwacji lub Grecji, zapraszamy do Szczecina na wstępną manewrówkę, która pozwoli bez stresu zapoznać się z charakterystyką manewrowania na dwóch kadłubach. Pokażemy jakie są różnice w manewrowaniu między jednym a dwoma kadłubami, będziemy cumować rufą, burtą do kei, zacieśnimy cyrkulację i kilka innych ,,ciekawostek”.

Dowiedz się więcej